AktüelMüzakerelerYunanistan Dışişleri: Alakart Menü ile Müzakereler Yapılamaz

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Terens Kuik, İsviçre’de  gerçekleştirilen Kıbrıs sorunuyla ilgili müzazkerelere değinerek, alakart menü ile müzakereler yapılamayacağını söyledi. KHA`ya konuşan Terens Kuik, İsviçre`deki müzakerelerde son dakikada ortaya çıkan sonucun, yıllarca Kıbrıs sorunuyla uğraşanlar için, gerek gazetecilik gerekse siyasi açıdan bir süpriz olmadığını kaydetti. “Alakart menü ile müzakerelerin yapılamayacağını diğer tarafın da anlaması gerekir. Yunan hükümeti, Nikos Anastasiadis tarafından yapılan çabaları yakından izliyor. Yunanistan her zaman bu çabaların yanındadır” diyen Terens Kuik, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Terens Kuik, İsviçre’de  gerçekleştirilen Kıbrıs sorunuyla ilgili müzazkerelere değinerek, alakart menü ile müzakereler yapılamayacağını söyledi.

KHA`ya konuşan Terens Kuik, İsviçre`deki müzakerelerde son dakikada ortaya çıkan sonucun, yıllarca Kıbrıs sorunuyla uğraşanlar için, gerek gazetecilik gerekse siyasi açıdan bir süpriz olmadığını kaydetti.

“Alakart menü ile müzakerelerin yapılamayacağını diğer tarafın da anlaması gerekir. Yunan hükümeti, Nikos Anastasiadis tarafından yapılan çabaları yakından izliyor. Yunanistan her zaman bu çabaların yanındadır” diyen Terens Kuik, Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ve  Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias`ın, adada işgal güçleri ve çağdışı garantiler oldukça Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunamayacağını söylediklerini hatırlattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık