AktüelEkolojiYunanistan da yanıyor!

Yunanistan'ın birçok bölgesinde yangınlar devam ediyor. Yunanistan’ın Attika bölgesinde çıkan yangın nedeniyle, Perşembe gecesi geç saatlerde Kapandriti, Polydendri, Agios Stefanos, Pefkofyto bölgelerinin yanı sıra Pontia yerleşiminde tahliye emri verildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan’ın birçok bölgesinde yangınlar devam ediyor. Yunanistan’ın Attika bölgesinde çıkan yangın nedeniyle, Perşembe gecesi geç saatlerde Kapandriti, Polydendri, Agios Stefanos, Pefkofyto bölgelerinin yanı sıra Pontia yerleşiminde tahliye emri verildi.

Bölge sakinleri tarafından zamanında boşaltılan Drosopigi, Kryoneri, Tatoi ve Afidnes bölgelerinde binlerce dönüm orman yandı.

Toplamda, Attika’da yangının başlamasından bu yana, Kryoneri, Ippokratio Politia, Afidnes ve Drosopigi bölgelerinde yetkililer tarafından 373 kişi kurtarılırken, acil eylem merkezine vatandaşlardan 130 yardım çağrısı geldi.

Eviya’da da durum kritikliğini koruyor.

Dün gece, yetkililerin açıklamalarına ve tahliye çağrılarına rağmen insanların evlerini kurtarmak için kaldığı Skepasti ve Kerameia köylerinden insanları kurtarmak için büyük bir operasyon düzenlendi.

Sahil köyü Agia Anna’da, botlar yaklaşık yüz vatandaşı güvenli bir ortama taşımak için hazır bulundu.

Tahliye operasyonu sabah saat 2’den kısa bir süre önce tamamlandı.

Mantoudi Belediye Başkanı, Agia Anna, Kerameia ve Paleoprisi’nin yakıldığını belirtti. Evia’nın kuzeyinde yirmi beş yerleşim yerinin boşaltıldığı tahmin ediliyor

Atina Haber Ajansı’na göre, tehlikeli yangın cepheleri nedeniyle bölgedeki yollar geçilmez hale geldi.

Mora Yarımadasının Mani bölgesinin sakinleri de zor anlar geçiriyor.

Gece yarısı civarında, bölgedeki acil tehlike altındaki yedi yerleşim yerinde tahliye emri verildi. Daha önce, Mavrovouni bölgesinde, bilgilere göre, çoğu küçük çocuklu ailelerden oluşan yaklaşık beş yüz kişiyi ağırlayan bir kamp tahliye edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık