Politika“Yükseköğrenimde Global Eğilimler ve Kıbrıs” Uluslararası Konferansı Gerçekleşti

KTÖS’ün organize ettiği, DAÜSEN ve bağımsız akademisyenlerin desteklediği, 1-2 Aralık’ta 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan  “Yükseköğrenimde Global Eğilimler ve Kıbrıs” temalı uluslararası konferans Ledra Palace Hotel’de gerçekleştirildi.  KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş konferans ile ilgili şu bilgileri verdi: Konferansta İngiltere, Arjantin, İtalya, Türkiye ve Kıbrıs’tan 30 akademisyen makale sundu.. İki günde 150’ye aşkın kişinin izlediği konferans boyunca beş ana konu tartışıldı. Konferansta sunulacak makaleler ve tartışmalar federal Kıbrıs’ta öğretmen eğitimi, akademik etik, yüksek öğrenimde nitelik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 4, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

KTÖS’ün organize ettiği, DAÜSEN ve bağımsız akademisyenlerin desteklediği, 1-2 Aralık’ta 10:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan  “Yükseköğrenimde Global Eğilimler ve Kıbrıs” temalı uluslararası konferans Ledra Palace Hotel’de gerçekleştirildi

KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş konferans ile ilgili şu bilgileri verdi:

Konferansta İngiltere, Arjantin, İtalya, Türkiye ve Kıbrıs’tan 30 akademisyen makale sundu.. İki günde 150’ye aşkın kişinin izlediği konferans boyunca beş ana konu tartışıldı. Konferansta sunulacak makaleler ve tartışmalar federal Kıbrıs’ta öğretmen eğitimi, akademik etik, yüksek öğrenimde nitelik ve üniversitelerin toplumsal işlevi, küreselleşme ve federal Kıbrıs’ta yüksek öğrenim, yüksek öğrenimde sendikalaşma başlığı altında yürütüldü.

Konferansın ilk gününde KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Konferansın başkanı akademisyen Mehmet Hasgüler ve AB Kıbrıs Ofisi Temsilcisi Andreas Kettis birer açılış konuşması yaptı. 

Açılış konuşmalarının ardından konferansın ilk bölümü olan “Akademik Etik” temasında sunumlar gerçekleşti.  Prof. Dr. Osman İnci, Prof. Dr. İsmail Doğan ve Yard. Doç. Dr. Ömür Yılmaz’ın makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü Doç.Dr. Şefika Mertkan yaptı. 

Öğleden sonra konferansın ikinci bölümü olan “Federal Kıbrıs’ta Öğretmen Eğitimi” başlıklı makaleler sunuldu. Prof. Dr. Lynn Davies, Yard. Doç. Dr. Münevver Özgür Özersay, Yard. Doç. Dr. Stavroula Philippou ve Akademisyen Çelen Dimililer’in makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü Dr. Burçak Özoğlu yaptı.

Konferansın ilk gününün son bölümü olan “Üniversitelerin Toplumsal İşlevi ve Yükseköğrenimde Nitelik” başlığında sunumlar gerçekleşti. Prof. Dr Ali Baykal, Prof. Dr. Alicia Cabeduzo ve Akademisyen Rhain Webb’in makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü  Dr. Constandina Charalambus yaptı.

ktos_konferans1

Konferansın ikinci gününün ilk oturumu “Federal Kıbrıs’ta Yüksek Öğrenim ve Küreselleşme” ve “Akademik Etik” başlıklarında gerçekleşti.  Dr. Nicos Anastasiou, Akademsiyen Despo Georgiou, Akademisyen Adamantini Peratikou, Yard. Doç. Dr. Miranda Christou, Alessandro Arienzo ve Dr. Claudio Franchi’nin makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü Doç. Dr Ali Sıdkı Ağazade yaptı. 

Konferansın ikinci gününün ikinci oturumu “Yükseköğrenimde Sendikalaşma” başlığında gerçekleşecek. Akademisyen Aslı Odman, Dr. Hakan Arslan, Dr. Gregoris İoannou, Akademisyen Sophia Stavrou ve Prof. Dr. Tarık Timur’un makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü Yard. Doç. Dr. Mustafa Rıza yaptı.

Konferansın son oturumu ” Federal Kıbrıs’ta Öğretmen Eğitimi” ve “Üniversitelerin Toplumsal İşlevi ve Yükseköğrenimde Nitelik” başlıklarında gerçekleşecek. Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, Doç. Dr. Charis Psaltis, Dr. Danyal Öztaş, Yard. Doç. Dr. Naciye Kunt, Yard. Doç. Dr. Mehmet Kunt, Akademisyen  Buşra Nur Özer Musaoğlu, Prof. Dr. Alessandro Arienzo ve Dr. Claudio Franchi’nin makale sunduğu oturumun moderatörlüğünü Prof. Dr. Andreas Demetriou yaptı.

Konferans KTÖS Dış ilişkiler Sekreteri Gizem Kavaz’ın kapanış konuşması ile son buldu.

Konferansın gerçekleşmesine katkı koyan, KTÖS, DAÜSEN, AB Kıbrıs Temsilciliği, Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi LTD, BELÇA LTD, Radyo Mayıs TV, Fulbright Merkezi, Birleşmiş Milletler, Ledra Palace Hotel gönüllüleri ve Dayanışma Evi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Organizasyon Komitesi’nde görev alan Doç. Dr. Ahmet Güneyli, Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, Yard. Doç. Hasan Özder, Prof.Dr. Mehmet Hasgüler, Prof. Dr. Osman Cankoy, Yard. Doç. Dr. Ömür Yılmaz, DAÜSEN’den Doç. Dr. Tarık Timur, Doç. Dr. Hamit Caner, Yard. Doç. Dr. Mustafa Rıza, Doç. Dr. Ali Sıdkı Ağazade’ye ve akademisyen Paraskevi Koumi, akademisyen Loizos Loukaidis, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş, KTÖS Dış İlişkiler Sekreteri Gizem Kavaz, KTÖS Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Gelener’e emekleri için teşekkür ederiz.

Bilim kurulunda yer alan Prof. Dr. Ahmet Celal Apay, Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, Prof. Andreas Demetriou, Yrd. Doç. Dr. Başak Yavçan, Prof. Dr. Buket Akkoyunlu, Prof. Dr. Cengiz Kavaklı, Yrd. Doç. Dr. Constadina Charalambous, Prof. Dr. Coşkun Can Aktan, Prof. Dr. Gülsün Baskan, Yar. Doç. Hasan Özder, Prof. Dr. İhsan Sezal, Prof. Dr. İnayet Pehlivan, Prof. Dr. Kadir Cangızbay, Prof. Dr. Kuvvet Lordoğlu, Prof. Dr. Levent Köker, Prof. Dr. Levent Ürer, Prof. Dr. Mehmet Bülent Uludağ, Prof. Dr. Mehmet Durdu Karslı, Prof. Dr. Mehmet Hasgüler, Prof. Dr. Mehmet Okyayuz, Yrd. Doç. Dr. Michalinos Zembylas, Yrd. Doç. Dr. Miranda Christou, Prof. Dr. Mustafa Tokyay, Prof. Dr. Mustafa Türkeş, Prof. Dr. Müfit Kömleksiz, Prof. Dr. Niyazi Kızılyürek, Prof. Dr. Nuri Yurdusev, Prof. Dr. Osman Cankoy, Prof. Dr. Osman İnci, Prof. Dr. Pınar Akkaş Kavaklı, Dr. Rebecca Bryant, Prof. Dr. Spyros Spyrou, Yrd. Doç. Dr. Stavroulla Philippou, Yrd. Doç. Dr. Şefika Mertkan, Prof. Dr. Ülker Vancı Osam, Prof. Dr. Yiannis Papadakis, Doç. Dr. Ahmet Güneyli, Prof. Dr. Süleyman Nazif Eripek, Doç. Dr. Tarık Timur, Doç. Dr. Hamit Caner, Yrd. Doç. Mustafa Rıza, Dr. Gregoris Ioannou, Doç. Dr. Ali Sidki Agazade’ye teşekkür ederiz.

Konferansın gerçekleşmesi amacı ile sitenin dizaynından, fotoğraf çekimlerine, canlı yayından transfer işlerine kadar görünmez emeği olan herkese teşekkür ederiz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık