AktüelGazedda'nın GündemiYSK’ya rağmen açılış töreni yapılıyor!

Yüksek Seçim Kurulu'nun suyun gelişiyle ilgili yapılacak töreni engellemesine rağmen, açılış töreni şu sıralarda TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aracılığıyla yapılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yüksek Seçim Kurulu’nun suyun gelişiyle ilgili yapılacak töreni engellemesine rağmen, açılış töreni şu sıralarda TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aracılığıyla yapılıyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçim yasaklarına dikkat çekerek, Geçitköy Baraj bölgesinde yapılacak açılış sırasında tören düzenlenmemesi ve nutuk veya demeç verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasına karar verdiğini açıklamıştı. Yapılan açıklamaya rağmen, Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’de TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte açılış töreni düzenliyor. Tören, BRT’den canlı yayında gösteriliyor…

YSK, 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 80’inci maddesi altında Seçim Takvimi dahilinde tören yapılması, nutuk veya demeç verilmesinin yasak olduğuna işaret etmiş, açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir:

“Yüksek Seçim Kurulu, 11 Ekim 2020 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlıği Seçimi ve Halkoylamasının düzen içerisinde yönetimini ve dürüstlüğünü etkileyecek her türlü davranıştan sakınılmasmın zorunlu olduğunu hatırlatır ve 6 Ekim 2020 tarihinde Geçitköy Barajındâ yapılması olası tören düzenlenmesi ve burada nutuk ve demeç verilmesini de belirtilen kapsamda değerlendirdiğinden, 6 Ekim 2020 tarihinde Geçitköy Baraj bölgesinde yapılacak açılış sırasında tören düzenlenmemesi ve nutuk veya demeç verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasma oyu birliğiyle karar verir. Bu kadarda belirtilen hususlara uyulmasımn sağlanması için bu kararın Polis Genl Müdîlrlüğü dahil tüm görevli ve yetkililere tebliğ edilmesine de ayrıca karar verilir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık