AktüelGazedda'nın GündemiYSK, Zaroğlu’na ‘dur’ dedi!

YSK, YDP'den istifa eden Milletvekili Bertan Zaroğlu'nun Millet Partisi'ne olan üyeliğini iptal ederek, seçime kadar bağımsız kalması gerektiğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

YSK, YDP’den istifa eden Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun Millet Partisi’ne olan üyeliğini iptal ederek, seçime kadar bağımsız kalması gerektiğini bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Yeniden Doğuş Partisi’nden (YDP) istifa eden Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun Millet Partisi’ne üyeliğini iptal etti.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, ‘Siyasi Partiler Yasası’nın 25’inci maddesine’ atıfta bulunuldu ve Zaroğlu’nun seçim tarihine kadar bağımsız kalması gerektiği belirtildi.

YSK, Zaroğlu’nun üyelik kaydının sicilden silinmesine oy birliği ile karar verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık