AktüelGazedda'nın GündemiYolda karanlıktan ölebilirsin ama olsun; cami ışıl ışıl!

Dün akşam Mağusa-Lefkoşa anayolunda çekilen bu fotoğraflar, yüce kktc devletinin yurttaşlarına verdiği değeri de gözler önüne seriyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kendine devlet diyen bu kara parçasının ölüye canlıdan daha çok değer verdiği kanıtlanıyor. Dün akşam Mağusa-Lefkoşa anayolunda çekilen bu fotoğraflar, yüce kktc devletinin yurttaşlarına verdiği değeri de gözler önüne seriyor.

Bu fotoğraflar, dün akşam (15 Temmuz 2020) Mağusa-Lefkoşa anayolunda çekildi. Mağusa-Lefkoşa anayolunun çok büyük bir kısmı kapkaranlık…

Anayolda önünü görmek isteyen sürücüler sürekli uzun ışıklarla seyahat etmeye çalışırken, karşıdan gelen araçlar için ise bu durum büyük tehlike arz ediyor.

Dahası, kısa ışıklarla yolda seyretmeye çalışan bir sürücü, hiçbir şey görmeyeceği için; yola atılabilecek herhangi bir insan ya da hayvanı öldürebilir…

Öte yandan, Haspolat Kavşağı üzerine yapılan Hala Sultan Camisi ise ışıl ışıl görünüyor. Her santimetresi ince hesaplarla ışıklandırılan camide, karanlık bir duvar dahi bulunmuyor.

“Devlet” pratikte gösterdiği bu hareketle; yaşarken bizlere değer vermese de, ölüm yolunda ışıklar içinde bizleri göndereceğinin de mesajını iletiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık