AktüelEkonomi Politik“Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok” eylemi Çarşamba günü!

Vatandaşlar, "devlet"in umursamazlığı ve hizmet vermeden vergi toplamasına tepki göstermek için sokağa iniyor! Geçtiğimiz gün kurulan ve 18 bin üzerinden takipçiye ulaşan bir sosyal medya grubu, eylem kararı aldı. "Yol Yoksa Seyrüsefer de Yok" eylemi Çarşamba günü yapılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Vatandaşlar, “devlet”in umursamazlığı ve hizmet vermeden vergi toplamasına tepki göstermek için sokağa iniyor! Geçtiğimiz gün kurulan ve 18 bin üzerinden takipçiye ulaşan bir sosyal medya grubu, eylem kararı aldı. “Yol Yoksa Seyrüsefer de Yok” eylemi Çarşamba günü yapılıyor.

Geçtiğimiz gün kurulan “Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok” adlı grup, eylem konusunda görüş birliğine vardı. Grup içinde kurulan komite, Çarşamba günü 18.00’de Lefkoşa’da uyarı eylemi yapma kararı aldı.

Konuyla ilgili açılan etkinlikte şu ifadelere yer verildi:

Bahsi geçen etkinlik sayfasına erişmek için tıklayınız >>>

Değerli halkımız,

Güzel adamızın yıllar içinde üretimden uzaklaştırılması, yenilenmelerin dışarıya bağımlı yapılması, yapılan yenilenmelerde bilimsel gerçekliliğimizden uzak olması, halkımızı artık çileden çıkartmıştır.

Halkın geçim sıkıntısı dikkate alınmadan, arka arkaya alınan zam kararları, evlerde aşın-ocağın yanmaması demektir. Sağlık hizmetlerinden yararlanmanın, artık lüks olması, eğitimin alınamaması, güvenlik sıkıntılarının olması demektir. Bu işin artık ne rengi, ne partisi, ne ulusu vardır. Bıçak çoktan kemiğe dayanmıştı, kemik çoktan kırıldı. Bunun farkındayız.

Yapılan zamların artık geri alınması gerekmektedir. Bunun başka şansı yoktur. Artık evinin elektriğini ödeyemeyen halkımızın, buna dayanacak gücü ve takatı kalmadı. Bugüne kadar verilen tepkilerin birikmişliği var içimizde.

Artık susmayacağız, bir çıkar grubuna da çıkar sağlamayacağız. Bizlerin çığlığı vergisini verip de karşılığını alamayanların, hastahane kapılarında ilaç bekleyenlerin, ücretsiz eğitim hakkı olan öğrencilerin, uyuşturucu batağına sokulmaya çalışılan gençlerin, yollarda trafik cinayetlerine kurban gidenlerin çığlıdır. Kısaca bu çığlık hepimizin çığlığıdır.

Güzel bir ülkede yaşamak istiyorsak, ayağa kalkıp sesimizi çıkartma zamanı geldi. Güzel bir ülke yaratmak istiyorsak, bu köhnemiş rejim değil, halk kazanacak!

İnanıyoruz.

Tüm halkımızı 8 Ocak 2020, Çarşamba günü saat 18:00’da Lefkoşa Terminal’ine çağırıyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık