PolitikaYKP 27. Yılını Kutluyor

YKP, 27. kuruluş yılın dönümünde Dome Otel’de dayanışma yemeği düzenledi. YKP’den yapılan açıklamaya göre, kokteyl ile başlayan yemekte konuşma yapan YKP Yürütme Kurulu Üyesi Murat Kanatlı, 27 yılın kendileri için önemli olduğunu kaydederek, ilk yola çıkarken ortaya koydukları ilkelerden sapmaksızın ileriye doğru geliştirerek mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. Kanatlı, katılan herkese teşekkür ettikten sonra dayanışma gösterip katılan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcilerini aralarında görmekten de mutlu olduklarını ifade etti. 30 Ekim 1989’da zor koşullarda kurulan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

YKP, 27. kuruluş yılın dönümünde Dome Otel’de dayanışma yemeği düzenledi.

YKP’den yapılan açıklamaya göre, kokteyl ile başlayan yemekte konuşma yapan YKP Yürütme Kurulu Üyesi Murat Kanatlı, 27 yılın kendileri için önemli olduğunu kaydederek, ilk yola çıkarken ortaya koydukları ilkelerden sapmaksızın ileriye doğru geliştirerek mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. Kanatlı, katılan herkese teşekkür ettikten sonra dayanışma gösterip katılan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcilerini aralarında görmekten de mutlu olduklarını ifade etti.

30 Ekim 1989’da zor koşullarda kurulan partinin yoluna yenilenerek devam ettiğini ifade eden Kanatlı, partinin kuruluşundan rahatsızlık duyan bazı kesimlerin bugün hala rahatsız olmaya devam ettiklerini, bunun da YKP’nin siyasi hattını doğrulayan bir unsur olduğunu söyledi.

ykp1

Kanatlı, YKP’nin; üye, sempatizan ve parti dostları önünde 2 önemli süreci tamamlama görevi olduğunu söyledi ve 6 ay içinde kurultayın yapılması çalışmalarının devam ettiğini belirtti, başarılı bir kurultay için tartışma süreçlerine katılım çağrısı yaptı.

Kanatlı, partililerin önünde ikinci görevin ise, YKP Parti Meclisi’nin son kararı çerçevesinde sokak ve sandığı birlikte örgütleyecek bir ortak muhalefet alanının ortaya çıkarılması için çalışma yapmak olduğunu söyledi, bu yönde çalışmaların devam ettiğinin altını çizdi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde de YKP Parti Meclisi Üyesi Alpay Durduran, son siyasal gelişmeleri ve Kıbrıs sorununda yaşananları değerlendirdiği bir konuşma yaptı.

Geceye çeşitli sendika ve örgüt temsilcileri de katıldı.

tak

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık