AktüelEkonomi Politik“Yeter artık, yerin dibine batsın bu düzeniniz!”

Birlik adına yayınlanan açıklamada, “Zenginler servetlerine servet katarken, biz işçiler, emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşmak zorunda değiliz. Yeter artık, parası olanın padişah olduğu, parası olmayanın açlığa, yetersiz sağlık ve eğitim olanaklarına mahkum edildiği bu düzene mahkum değiliz!” denildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Devrimci Komünist Birlik (DKB), emekçilerin gün geçtikçe yoksullaştığını belirtti. Birlik adına yayınlanan açıklamada, “Zenginler servetlerine servet katarken, biz işçiler, emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşmak zorunda değiliz. Yeter artık, parası olanın padişah olduğu, parası olmayanın açlığa, yetersiz sağlık ve eğitim olanaklarına mahkum edildiği bu düzene mahkum değiliz!” denildi. Açıklama şöyle:

Yeter artık, zenginler servetlerine servet katarken, biz işçiler, emekçiler her geçen gün daha da yoksullaşmak zorunda değiliz!

Yeter artık, parası olanın padişah olduğu, parası olmayanın açlığa, yetersiz sağlık ve eğitim olanaklarına mahkum edildiği bu düzene mahkum değiliz!

Yeter artık, bizlerin emeğinden, alın terimizden ve yaşamlarımızdan çalınanlarla birileri sefa sürerken, bizler sefalet ve yoksulluğa razı olmayacağız!

Yeter artık, her türlü kokuşmuşluğun kaynağı olan bu çürümüş düzeninize de, bizi her geçen gün ezdikçe ezen sömürü çarklarınıza da ARTIK BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

Emeğiyle üreten ve yaşamı yaratan bizler artık size YETER diyoruz!

Geleceğimize sahip çıkmak ve insanca bir yaşam için AYAĞA KALKIYORUZ!

Bize yaşam olanağı tanımayanlara artık bizler de rahat nefes aldırmayacağız!

Bu düzenlerini başlarına yıkacağız ve insanca bir düzen kuracağız!

#YeterArtık #AyağaKalk #DüzeninizBatsın #Geleceğimizİçin #BoyunEğme

Devrimci Komünist Birlik (a)

Genel Sekreter Yusuf ALKIM

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık