koronavirusYeter artık! Size kim niye güvensin?

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yine o bildik açıklamasını yaptı. Kendilerinden gelen bilgilere itibar edilmesini isteyen Pilli, radikal kararlar almaya kararlı olduklarını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 7, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yine o bildik açıklamasını yaptı. Kendilerinden gelen bilgilere itibar edilmesini isteyen Pilli, radikal kararlar almaya kararlı olduklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli BRT’de yaptığı açıklamada, radikal kararlar almaya kararlı olduklarını ifade ederek, bunun ilk sinyalini Cumartesi aldıkları karantina kararı ile gösterdiklerini belirtti.

Çeşitli spekülasyonlar yapıldığını da iddia eden Pilli, kendilerinden gelen açıklamalara itibar edilmesi gerektiğini, kendilerinden açıklamaların en doğru açıklamalar olduğunu söyledi.

Pilli açıklamasında şunları kaydetti:

Yerel vakalarda biraz artma başlamıştır. Radikal kararlar almaya kararlıyız. Bunun ilk sinyalini Cumartesi aldığımız karantina kararı ile gösterdik. Ülke dışından gelen vakalar 4’tür. Bu vakalar karantinadaydı. İç bulaşta değildi. 18 vaka karantinada pozitifleşen vakalardır. Bu vakalar halka bulaş yapmadı. Eski vakaların temaslılarıdır. Sadece 4 vaka yerel vakadır. Temaslıları da tespit edilmeye başlandı. 4 vaka değişik bölgelerdendir.

“Toplam 34 yerel vakamız var”

Şu an tedavi gören 150 vakanın bulunduğunu, bunların 45’inin Pandemi Merkezi’nde tedavisinin sürdüğünü, 105’inin pandemi otellerinde test sonuçlarının negatif olmasını beklediklerini ifade eden Pilli, “1 Temmuz’dan bu yana yurtdışından 202 vaka geldi, 94’ü temaslı. Yani topluma zararları olmamıştır. 34 adet de yerel vakamız var” şeklinde konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..