AktüelEkonomi Politik“Yersiz bu karardan derhal geri dönülmelidir”

Üçüncü Toplum Forumu, Koronavirüsü gerekçe göstererek bazı geçiş noktalarının kapatılmasına tepki gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 29, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Üçüncü Toplum Forumu, Koronavirüsü gerekçe göstererek bazı geçiş noktalarının kapatılmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, alınan kararın bilimsel hiçbir anlamı olmadığı gibi, tüm barışçıl teamüllere de aykırı olduğu belirtildi. Açıklama şöyle:

Corona virüsü gerekçe gösterilerek siyasi bir kararla, fanatik ve ırkçı unsurların da talebiyle geçişler kapatılmıştır. Bilimsel hiçbir anlamı olmadığı bilindiği halde, tüm barışçı teamüllere ve demokrasi, insan hakları gibi Avupai değerlere aykırı alınan bu kararı protesto ederiz.

Tek taraflı olarak alınan bu karar toplumlardan kabul görmemiştir. Kıbrıs’ın kuzeyindeki herhangi bir makamla istişare etmeden atılan bu adıma en güzel cevabı bugün barikatları yıkarak Kıbrıslı Türk yurttaşlar ile kucaklaşan Kıbrıslı Rum yurttaşlar vermiştir.

Adamızda sağlık, çevre veya başka herhangi bir sorun varsa bu her iki tarafın da sorunudur ve bu gibi insani konularda ortak hareket etmek kaçınılmaz olmalıdır. Tek taraflı girişimler ancak toplumları huzursuz eder ve birlikte yaşama kültürünü zedeler.

Rum liderliğinin yersiz bu davranışı karşısında tepkisini dile getiren tüm barış severler gibi Üçüncü Toplum Forumu olarak derhal bu karardan dönülmesi çağrısında bulunuruz.

Üçüncü Toplum Forumu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık