AktüelEkolojiYere çöp atanlar cezalandırılacak

Mehmetçik Belediyesi bir ilke imza atıyor. Mehmetçik Belediyesi, Zabıta Birimine bağlı araca yerleştirilen Mobil Kamera ile çöp atanları tespit edecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 21, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Mehmetçik Belediyesi bir ilke imza atıyor. Mehmetçik Belediyesi, Zabıta Birimine bağlı araca yerleştirilen Mobil Kamera ile çöp atanları tespit edecek.

Mehmetçik Belediyesi sınırları içerisinde yola atılan çöpler ile ilgili uzun zamandır mücadele eden zabıta ekipleri yeni uygulama ile çöp atanları mobil kamera ile tespit edebilecek, Çevre Koruma Dairesi ile birlikte çalışarak cezalar uygulayacak.

Sarıçizmeli: Çöp atanları tespit edip cezalandıracağız

Konu ile ilgili açıklama yapan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, özellikle belediyeye bağlı Bafra Turizm bölgesindeki yol kenarlarının sorumsuz kişilerce kısa süre içerisinde kirletildiğini, bu alanların temizlenmesi için belediye ekiplerinin ve bölge insanlarının büyük emek harcadığını, fakat temizlendikten sonra kısa sürede tekrar ayni manzara ile karşılaştıklarını söyledi.

Bu bağlamda uygulanacak mobil kamera izleme yöntemi ile çöp atanların tespit edilmesi sağlanacak ve gerekli cezai işlemlerinin Çevre Koruma Dairesi ile birlikte koordine edilerek uygulanacağını belirtti. Çevreyi kirletenleri sosyal medya üzerinde ifşa edeceklerini belirten Sarıçizmeli, çöp atmanın cezasının da asgari ücretin ¼’ ü ile 2 katı kadarı olduğunu belirtti.

Uygulama belediye ekipleri, bölge muhtarları ve bölgedeki sivil toplum örgütleri’nin katılımı ile gerçekleştirilecek temizlik kampanyası ile başlayacak.

Mehmetçik Belediyesi’nin yeni uygulaması belediye ekipleri, bölge muhtarları ve bölgedeki sivil toplum örgütlerinin katılımı ile 22 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek temizlik kampanyası ile uygulamaya girecek. Düzenlenecek temizlik kampanyası sabah saat 9:30’da Karpaz anayolu Çayırova’daki Bafta Turizm bölgesi kavşağından başlayacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık