AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiÖzel HaberPolitikaYenierenköy’de (Gialousa) yokluğa bırakılmış bir kilise: Agia Marina Kilisesi

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 27, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Yenierenköy’de (Gialousa) bulunan Agia Marina kilisesi bakımsızlıktan ve ilgisizlikten dökülüyor. Yenierenköy (Gialousa) özellikle hafta sonları pek çok Kıbrıslı Rumun ziyaret ve geçiş noktası konunda. Böyle bir bölgede Agia Marina kilisesi adeta tükenişe bırakılmış durumda. Kilise’nin içerisinde kırık camlar, çürümüş tahta kolanlar ve duvarlara yazılan yazılar yürek burkuyor. Agia Marina kilisesindeki görüntüler hem tarihe hem de bu ülkenin ortak değerlerine verdiğimiz önemi yüzümüze vuruyor.

Kilise’nin durumu aynı zamanda bir turizm bölgesi de olan Yenierenköy ve bölgesine dair turizm vizyonunu da ele veriyor. Pek çok turistin de geçiş uğrağı olan Yenierenköy’de yokluğa bırakılmış klise turizm vizyonunun da yokluğa bırakılmışlığını sergilemekte .  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©