AktüelPolitikaYeniden birleşme umudunun grafitisi

Aktivist sanatçı Hristos Kakullis’in yeni grafitisi yayınlandı. Hristos, politis.com.cy haber sitesine yaptığı açıklamada “Kıbrıs’ın yeniden birleşmek için hazır olduğu mesajını gönderdik. Bir Kıbrıslı Türk’ün Avrupa Parlamentosu’na seçilmesiyle yeniden birleşme ve Barış için cesaret gösterdiğimizi hissediyorum” dedi. Aynı zamanda, “halkların birleşik bir Avrupa’sında, Kıbrıs, yeniden bir araya gelen masum ve iyi niyetli iki çocuk gibi, yeniden birleşmeden söz edebilir ve onun için umut edebilir” ifadesine yer verdi. Kakullis: “Bölünmüş Kıbrıs’ı simgeleyen iki çocuk, bir kız ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Aktivist sanatçı Hristos Kakullis’in yeni grafitisi yayınlandı. Hristos, politis.com.cy haber sitesine yaptığı açıklamada “Kıbrıs’ın yeniden birleşmek için hazır olduğu mesajını gönderdik. Bir Kıbrıslı Türk’ün Avrupa Parlamentosu’na seçilmesiyle yeniden birleşme ve Barış için cesaret gösterdiğimizi hissediyorum” dedi.

Aynı zamanda, “halkların birleşik bir Avrupa’sında, Kıbrıs, yeniden bir araya gelen masum ve iyi niyetli iki çocuk gibi, yeniden birleşmeden söz edebilir ve onun için umut edebilir” ifadesine yer verdi.

Kakullis: “Bölünmüş Kıbrıs’ı simgeleyen iki çocuk, bir kız ve bir erkek, yeniden birleşme umudunun yeni grafitisidir. İki çocuğun ortak bir noktası var. Onları üzerinde AB’nin bayrağı olduğu iki mavi balon birleştiriyor. Kıbrıslı Türk Profesör Niyazi Kızılyürek’in AKEL Sol Yeni Güçler Avrupa Parlamentosu Milletvekili seçilmesinden sonra birleşme mesajını gönderen iki balon.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık