koronavirusYeniboğaziçi Belediyesi’nden ırkçı duyuru

Yeniboğaziçi Belediyesi, bölgede çıkan bir Covid-19 pozitif vakasının açıklamasını, ırkçı bir yöntemle duyurmayı tercih etti. Belediye, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, vakanın ‘kiracı ve çalışma izinli bir kişi’ olduğunu duyurma ihtiyacı hissetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeniboğaziçi Belediyesi, bölgede çıkan bir Covid-19 pozitif vakasının açıklamasını, ırkçı bir yöntemle duyurmayı tercih etti. Belediye, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, vakanın ‘kiracı ve çalışma izinli bir kişi’ olduğunu duyurma ihtiyacı hissetti.

Belediyenin sosyal medya hesabından paylaşılan ve büyük tepki çeken iletide, dün bakanlığın açıkladığı Covid-19 pozitif vakalarından birinin bölgeden olduğu duyuruldu.

İşte o paylaşım:

“Değerli belde halkımız bugün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Covid-19 vakalarının 1 (bir) tanesi Yeniboğaziçi’nde kiracı olarak köy merkezinde ikamet etmektedir.

Covid – 19 testi pozitif olan arkadaşımız ülkemizde çalışma izinli olarak bulunmaktadır.

Konuyla ilgili gerekli tedbir ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Belediyemiz tarafından istişareli bir şekilde alınmıştır.

Değerli halkımız lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık