koronavirusYeni sistem pek yakında açıklanacak

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek 25 Ağustos Çarşamba günü Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Michalis Hadjipantela ile görüşerek Kıbrıslı Türklere Avrupa Birliği Dijital Covid Aşı Kartı verilmesi için kurulan dijital platformda yaşanan sorunları dile getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek 25 Ağustos Çarşamba günü Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Michalis Hadjipantela ile görüşerek Kıbrıslı Türklere Avrupa Birliği Dijital Covid Aşı Kartı verilmesi için kurulan dijital platformda yaşanan sorunları dile getirdi. 

Kızılyürek’in kuzey ofisinden yapılan açıklamaya göre, mevcut sistem yurtdışında eğitim gören ve Ağustos ayında Avrupa’ya gidecek Kıbrıslı öğrencilere, Avrupa Birliği Dijital Aşı kartı verilmesinde öncelik verilebilmesi için hazırlandı bu nedenle uçak bileti talep edilmektedir.

Niyazi Kızılyürek’in kuzey temsilcisi Derya Beyatlı yaptığı yazılı açıklamada AB Dijital Aşı kartı ile ilgili oldukça fazla soru aldıklarını, karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm bulmaya çalıştıklarını belirtti. En fazla karşılaştığımız soru 31 Ağustos’dan sonra yurtdışına çıkmak isteyen kişilerden geliyor diyen Beyatlı, Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın konu üzerinde çalışmaya devam ettiğini, yeni sistemin pek yakında açıklanacağını söyledi.

Beyatlı, 17 Ağustos tarihinde işleme giren sistemde bir takım aksaklıklar yaşanabildiğini dile getirdi. İstenen tüm bilgileri ve belgeleri eksiksiz olarak sisteme yükleyen Kıbrıslı Türklerin başvuruları büyük oranda kabul görmektedir. Başvurunuz reddedildiyse, belgelerinizi kontrol ederek yeniden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık