AktüelEkonomi Politik“Yeni köşkü Tatar istedi”

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kapalı Maraş’a yaptığı ziyaret sırasında kktc’ye yeni bir cumhurbaşkanlığı köşkü yapılması önerisi gündeme gelmişti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin kapalı Maraş’a yaptığı ziyaret sırasında kktc’ye yeni bir cumhurbaşkanlığı köşkü yapılması önerisi gündeme gelmişti. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu önerinin Ersin Tatar’dan geldiğini söyledi. 

Turan, Meclis Genel Kurulu’nda önceki akşam yeni köşk önerisine ilişkin muhalefetin eleştirilerini yanıtlarken şöyle dedi:

Kıbrıs’a yakışır

“Arkadaşlar, sizin gündeminiz olmayabilir ama biz Kıbrıs’ın tüm derdini gündem yapan bir ekibiz. Kıbrıs’ta daha birkaç gün önce bir daha gördük ki en az 100 yıllık bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü içerisinde 3-4 kişinin toplantı yapabildiği, uygun uluslararası şartların olmadığı bir bina mevcut. Oranın Cumhurbaşkanı, bizim ülkemizin Cumhurbaşkanına ‘Beraber kaynaklarımızı değerlendirip Kıbrısımıza yakışır bir Cumhurbaşkanlığı köşkü yapalım’ dediğinde Rum rahatsız olur, başkaları rahatsız olur ama sizin rahatsız olmanızı inanın utanarak izliyorum. KKTC, en güzel Cumhurbaşkanlığı köşküne layık bir bağımsız devlettir. Siz istemeseniz de oraya biz yapacağız. Tüm dünyanın ulusal toplantıların, BM başta olmak üzere görüşmelerinin olacağı çok özel bir binayı oraya yapacağız.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık