AktüelEkonomi PolitikYeni “Ekonomik Protokol” yolda

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yarın Kıbrıs'ın kuzeyine gelecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yarın Kıbrıs’ın kuzeyine gelecek. Oktay’ın iki gün sürecek çalışma ziyaretinde, Türkiye ile kktc arasındaki Mali İş Birliği Protokolü’nün görüşmeleri de yapılacak.

Ziyaret kapsamında Oktay’a TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç eşlik edecek.

Oktay’ın ziyaretleri kapsamında seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, atama Başbakan Ersan Saner ve zoraki Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ile bir araya gelmesi bekleniyor.

İlk gün gerçekleşecek ziyaret çerçevesinde, TC Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Başbakanlık arasında e-Devlet hizmetlerine ilişkin mutabakat zaptı ile TC Karayolları Genel Müdürlüğü ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı arasında karayolları yatırımlarının gerçekleştirilmesine ilişkin uygulama protokolünün imzaları atılacak.

Ziyaretin ikinci gününde Oktay,  Ekonomik Örgütler Platformu kuruluşlarının başkanlarıyla da görüşecek. Oktay’ın resmi ziyaret programı henüz yayımlanmadı .

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık