AktüelSanatYeni bir Star Wars için J.D. Dillard ve Matt Owens ile anlaşıldı

Lucasfilm, Sith gezegeni Exegol’da geçecek yeni bir Star Wars filmi hazırlamaları için Sleigh filmiyle tanınan J.D. Dillard ve Luke Cage’in senaristlerinden Matt Owens ile anlaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 23, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

2015 yapımı Star Wars: The Force Awakens ile başlayan yeni Star Wars üçlemesi geçtiğimiz aralık ayında vizyona giren Star Wars: The Rise of Skywalker ile sona ererken, Lucasfilm‘in bundan sonra seriyi ne şekilde devam ettireceği sorusu gündeme taşındı. Daha önce hem Game of Thrones’un yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss‘ın, hem de Rian Johnson‘ın yeni Star Wars üçlemeleri hazırlayacağını duyuran Lucasfilm, her iki üçlemeyi de rafa kaldırdığı için bir sonraki Star Wars filminin ne olacağı tam olarak belirsiz bir hâl aldı. Ancak gelen son bilgiler Lucasfilm’in bir sonraki filme karar vermiş olabileceğini gösteriyor.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Lucasfilm, yeni bir Star Wars filmi hazırlamaları için J.D. Dillard ve Matt Owens ile anlaştı. Film henüz hazırlık sürecinin ilk aşamalarında olduğu için nasıl bir konu işleyeceği ve hangi dönemde geçeceği gibi detaylar belirsizliğini koruyor. Ancak Deadline tarafından paylaşılan bilgiler, filmin ilk olarak Star Wars: The Rise of Skywalker’da gördüğümüz Sith gezegeni Exegol‘da geçeceğini gösteriyor.

Öte yandan Disney’in bu filmi sinemalarda gösterime sokmak yerine doğrudan Disney+‘ta yayınlamasının da ihtimal dâhilinde olduğu belirtiliyor. Filmin sinema salonlarına mı yoksa Disney+’ı mı gideceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Yeni Star Wars Filmi 16 Aralık 2022’de Vizyona Girebilir

J.D. Dillard, 2016 yapımı bilimkurgu filmi Sleight‘ı yazıp yöneten genç bir sinemacı. Matt Owens ise daha önce Agents of S.H.I.E.L.D. ve Luke Cage gibi dizilerde görev almış bir senarist. İkilinin birlikte hazırlayacağı filmi J.D. Dillard’ın mı yöneteceği, yoksa başka bir yönetmenle mi anlaşılacağı da şimdilik bilinmiyor.

Henüz filmin konusu ve yapım ekibi gibi detaylar tam olarak netlik kazanmadığı için ortaya nasıl bir iş çıkacağını kestirmek pek mümkün değil. Ancak J.D. Dillard ve Matt Owens’ın bugüne kadar ortaya koyduğu işler bu proje hakkında heyecanlanmamızı güçleştiriyor.

Daha önce Disney tarafından yapılan açıklamada bir sonraki Star Wars filminin 16 Aralık 2022’de vizyona gireceği açıklanmıştı. Bu noktada 2022’de vizyona girecek bu film için Dillard ve Owens’ın hazırlayacağı proje bir numaralı aday gibi görünüyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık