koronavirusYeni Bakış’ta 2.5 aydır maaşlar ödenmiyor

GIFA Holding'in sahibi olduğu Yeni Bakış Gazetesi'nde çalışan işçiler 2.5 aydır maaş alamıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 19, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

GIFA Holding’in sahibi olduğu Yeni Bakış Gazetesi’nde çalışan işçiler 2.5 aydır maaş alamıyor.

Yusuf Kısa’nın sahibi olduğu, daha önce kurşunlama olayıyla gündeme gelen Yeni Bakış Gazetesi’nde işçiler maaşlarını alamıyor.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgiye göre, yaklaşık 2 buçuk aydır maaşlarını alamayan işçilerin, yatırım gerilikleri olduğu da öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Basın Emekçileri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kişmir, “kimsenin bu gibi ortamları fırsat bilip emekçileri mağdur etmesine izin vermeyeceklerini ifade ederek, bunu yapanlara en sert şekilde cevap verileceğini kaydetti.

Gerek eylemsel gerekse de hukuksal olarak tüm güçleriyle basın emekçilerinin yanında olacaklarını duyuran Basın-Sen, tüm basın emekçilerine yaşadıkları en ufak bir haksızlıkta mutlaka üyesi olduğu sendikaya başvurmasını rica etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık