AktüelEkonomi PolitikYDÜ’nün ara emri kararı kaldırıldı!

YDÜ, LTB'ye olan 5 milyon TL’lik beledi hizmetler borcunu ödemediği için alınan haciz kararı karşısında başvurduğu ara emri davasını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa Türk Belediyesi’ne olan yaklaşık 5 Milyon TL’lik beledi borcunu ödemediği için alınan haciz kararı karşısında başvurduğu ara emri davasını kaybetti.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin, Lefkoşa Türk Belediyesi’ne olan ve 2006 ile 2019 yıllarını kapsayan birikmiş su, kanalizasyon, çöp, aydınlatma ücretleri ile emlak vergilerinden oluşan 5 milyon TL’yi aşkın borcu üzerine Lefkoşa Kaza Mahkemesi tarafından alınan haciz kararına YDÜ’den itiraz gelmiş ve haciz işlemine ilişkin ara emir kararı verilmişti. Mahkeme dün, YDÜ’nün yargıdan bilgi sakladığı ve söz konusu ara emrinin kaldırılmasına yönelik karar üretti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık