AktüelPolitikaYDÜ’deki İlahiyat Fakültesi’ne yoğun ilgi: 100 kişilik kontenjan doldu

ÖSYM sonuçlarının açıklanmasıyla ortaya dikkat çekici veriler de çıkmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 6, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ÖSYM sonuçlarının açıklanmasıyla ortaya dikkat çekici veriler de çıkmaya devam ediyor.

Üniversitelerin genelinde kontenjanların %52’sinin dolması üniversite alanına dair birçok tartışmayı beraberinde getirirlen, dikkat çekici bir başka veri de YDÜ İlahiyat Fakültesi’nin kontenjan sayılarında ortaya çıktı.

YDÜ İlahiyat Fakültesi için toplam 100 kişilik kontenjan ayırılmıştı. ÖSYM sonuçlarına göre 100 kişilik kontenjanın tamamı doldu.

Söz konusu 100 kişi İlahiyat Kolejin’nde burslu olarak okuyacak.

Tabloda da görülebileceği gibi YDÜ en fazla kontenjanı İlahiyat Fakültesi’ne tanıdı. Diğer bölüm ve fakültelerin kontenjanı az olmasına rağmen yine de dolmadıkları gözlemlenirken, İlahiyat Fakültesi 100 kişilik kontenjana rağmen %100 doluluk sağladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık