AktüelGazedda'nın GündemiÖzel HaberYDÜ Hastanesi’ndeki kan verme kriterlerinde ırkçlık ve homofobi

Yakın Doğu Üniversitesi hastanesinde kan verme işlemlerinden önce doldurulan formda “Bugüne kadar homoseksüel biriyle, son 1 yıl içinde yabancı uyruklu biriyle cinsel ilişkide bulundunuz mu?” sorusunun sorulması dikkat çekti. Forumda kişinin cinsel tercihlerinin veya uyruğunun bir çeşit ‘hastalık’ gibi sunulmakta.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2018
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Yakın Doğu Üniversitesi hastanesinde kan verme işlemlerinden önce doldurulan formda “Bugüne kadar homoseksüel biriyle, son 1 yıl içinde yabancı uyruklu biriyle cinsel ilişkide bulundunuz mu?” sorusunun sorulması dikkat çekti.

Forumda kişinin cinsel tercihlerinin veya uyruğunun bir çeşit ‘hastalık’ gibi sunulmakta.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft