AktüelGazedda'nın GündemiYDP, Zaroğlu’nun istifa etmesini istedi

‘Baskın bir seçim ihtimaline karşı’ sahaya inmeye karar veren Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Merkez Yönetim Kurulu, Milletvekili Bertan Zaroğlu‘nun da istifasını istedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

‘Baskın bir seçim ihtimaline karşı’ sahaya inmeye karar veren Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Merkez Yönetim Kurulu, Milletvekili Bertan Zaroğlu‘nun da istifasını istedi.

YDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, dün toplanan parti MYK’sı, olası bir baskın seçime karşı sahaya inme kararı aldı.

Toplantıda ayrıca, Milletvekili Bertan Zaroğlu’nun da istifası istendi.

Açıklamada şunlar kaydedildi;

“Yapılan değerlendirmede meclisteki nisap sorunu ve UBP Kurultayı‘nın muhtemel sonuçları ele alındı.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda baskın bir seçimin gündeme gelebileceği göz önünde bulundurularak ada çapında örgütlenmenin tamamlanmasına ve sandık görevlilerinin tespit edilmesine karar verildi.

MYK toplantısında bir müddet önce meclis kürsüsünden YDP ile ilgisinin kalmadığını açıklayan Bertan Zaroğlu’nun da, partiden bir an evvel istifasının istenmesine, aksi taktirde parti ve parti yönetimi hakkında yaptığı söylemler dolayısı ile hakkında disiplin işlemlerinin başlatılmasına karar verildi”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık