AktüelMedya OdasıYDP tüm pisliklerini ortaya döküyor

Yeniden Doğuş Partisi’nde seviye iyice düştü. Kurultay hazırlıkları gürültülü bir şekilde devam eden YDP’de şimdi de Ayhan Arıklı ile Bertan Zaroğlu arasında tartışma çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeniden Doğuş Partisi’nde seviye iyice düştü. Kurultay hazırlıkları gürültülü bir şekilde devam eden YDP’de şimdi de Ayhan Arıklı ile Bertan Zaroğlu arasında tartışma çıktı.

Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın kardeşi Ayhan Arıklı ile YDP Genel Sekreteri ve Başkan Adayı Bertan Zaroğlu arasında sosyal medya üzerinde atışmalar sürüyor. Bir kaç saat önce Zaroğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından Erhan Arıklı’ya yönelik yaptığı eleştiriye Ayhan Arıklı’dan yanıt geldi. Arıklı’nın iddiaları ise dikkat çekiyor.

Arıklı yaptığı yorumda, 2017’de Zaroğlu’nun ilk Genel Sekreter seçildiği dönemde MYK’da bir konuşma yaptığını ve konuşmasında, “Eroğlu bana görev verdi. Halkın Adalet Konseyi’ne girdim. 6 ayda dağıttım” dediğini iddia etti. Arıklı devamka, eski merkez binada Arıklı ile tartıştığını ifade ederek, bağırarak dışarı çıktığını ve yolun karşısına geçip “ben bu partiyi kapatmazsam, anam avradım olsun” diye yemin ettiğini söyledi.

Arıklı açıklamasında şunları keydetti:

“2018 seçimleri öncesi Gardiyanoğlu ile karma üzerinde anlaşma yaptın diyorsun ki “ben ve ekibim Lefkoşa’da karma çalışacağız UBP’liler de beni karmada desteklesin” diyorsun ses kayıdını Gardiyanoğlu da sen de inkar etmedin. Sn. Zaroğlu güven vermiyorsun. Partiye girdiğin günden beri parti içinde birlik beraberlik sağlanmadı. Diyorsun ki “YDP yi ben kurdum”. Sen 700 kurucu üyeden birisin. Kuruluş aşamasında hiç aktifliğin yoktu”

“İnsana biraz onur lazım”

Ayhan Arıklı’nın iddialarına cevap veren Zaroğlu ise şunları kaydetti:

“Tek bir defa bile küfürlerine hakaretlerine ve iftiralarına cevap vermedim. İnsana biraz onur lazım gerçekten! Şirazeniz o kadar kaydı ki, neyi nasıl uyduracağınızı şaşırdınız. Yahu demokratik bir seçime gidiyoruz, tek suçumuz aday olmak partiyi rezil ettiniz. Ayhan Bey, benim sayfamda işin yok! Git, nerede, ne istiyorsan yaz, takdir partililerin ve kamuoyunundur.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık