AktüelPolitika“YDP etnik ayrımcılık yapıyor”

"Etnik köken temelinde bir örgütlenmesi bulunan bu partinin, Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere sürekli olarak önüne geleni yabancı düşmanlığı ile suçlaması, ezberde başka bir söylem bulunmamasından kaynaklanmaktadır"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 31, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Hava Trafik Kontrolleri Sendikası, Ercan Havaalanındaki gerçekleri kamuoyu ile paylaşmalarının ardından YDP’nin kendilerine saldırdığını kaydederek, yaptıkları açıklamada “Etnik köken temelinde bir örgütlenmesi bulunan bu partinin, Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere sürekli olarak önüne geleni yabancı düşmanlığı ile suçlaması, ezberde başka bir söylem bulunmamasından kaynaklanmaktadır” ifade ettiler.

İşte açıklamanın tam metni:

Ercan Havalimanı’ndaki gerçeklerin kamuoyu ile paylaşılmasının ardından rahatsız olan özelleştirme sevdalıları ve onların temsilciliklerinden biri olan Yeniden Doğuş Partisi, sendikamıza saldırmayı kendine görev bilmiştir.

Etnik köken temelinde bir örgütlenmesi bulunan bu partinin, Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere sürekli olarak önüne geleni yabancı düşmanlığı ile suçlaması, ezberde başka bir söylem bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Sermayeye hizmet etmekten başka hiçbir görevi olmayan YDP’nin bu doğrultuda araç olarak da Türkiyeli – Kıbrıslı ayrımcılığını diline dolayarak, emekçi göçmen vatandaşlarımız arasında prim elde etmeye çalıştığını üzülerek takip ediyoruz.

Önce hukukuna saygı duymak ve toplumumuzun kendi malı üzerinde her zaman ilk olarak  söz hakkı bulunduğunu idrak etmek gerekir. Aksi halde bu tarz çıkışlar sadece patronlardan “Aferin” almaktan öteye geçmez. Ercan özelleştirmesinin sonuçları ortadadır takdir Kıbrıs Türk toplumunundur.

HTKS Yönetim Kurulu (a)

Başkan Cem KAPISIZ

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..