AktüelEkonomi PolitikPolitikaYazı TC Elçiliği’nden geldi

Yargıç Cenkay İnan huzurunda başlayan Afrika davasının ilk duruşmasında savcılık tanık olarak Polis Tahkikat Memuru İsa Sevindik’i dinletti. İsa Sevindik Savcı Ergün Alıcı’nın sorularına verdiği cevaplarda, TC Büyükelçisi Derya Kanbay’ın adli makamlara Afrika gazetesinde yayınlanan karikatür/kolaj ile şikayette bulunduğunu söyledi. Didem Menteş’in Yenidüzen gazetesinde yayınlanan haberine göre müfettiş İsa Sevindik TC Elçisi’nin PGM’ye gönderdiği yazının “söz konusu karikatürün TC Cumhurbaşkanı ve Türkiye halkını rencide edici ve huzursuzluk çıkarttığı iki ülke arasındaki ilişkileri bozduğunu dair” olduğunu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yargıç Cenkay İnan huzurunda başlayan Afrika davasının ilk duruşmasında savcılık tanık olarak Polis Tahkikat Memuru İsa Sevindik’i dinletti. İsa Sevindik Savcı Ergün Alıcı’nın sorularına verdiği cevaplarda, TC Büyükelçisi Derya Kanbay’ın adli makamlara Afrika gazetesinde yayınlanan karikatür/kolaj ile şikayette bulunduğunu söyledi.

Didem Menteş’in Yenidüzen gazetesinde yayınlanan haberine göre müfettiş İsa Sevindik TC Elçisi’nin PGM’ye gönderdiği yazının “söz konusu karikatürün TC Cumhurbaşkanı ve Türkiye halkını rencide edici ve huzursuzluk çıkarttığı iki ülke arasındaki ilişkileri bozduğunu dair” olduğunu açıkladı.

Avukat Reynar Elcilik yazısına itiraz etti

Afrika gazetesinin avukatı Tacan Reynar, Elçilik’ten gelen yazının emare olarak sunulmasına itiraz etti. Reynar, hem belgesi düzenleyen kurumun durumuyla ilgili, hem şikayet edilen hususun içerik olarak net belirtilmemesi hem de belgedeki imzanın orjinalliği ile itirazda bulundu.

İtiraz üzerine yargıç belgenin delil olarak değil tanıtma olarak ibraz etti.

Yenidüzen gazetesinden Didem Menteş’in haberinin tamamı için tıklayınız:

“TC Elçiliği yayınla ilgili polise yazı gönderdi”

Didem MENTEŞ Afrika Gazetesi’nde 8 Aralık 2017’de yayınlanan “Recep T. Erdoğan karikatürü” ile ilgili dava resmen başladı. Savcılık tarafından Afrika Gazetesi aleyhine açılan 3 ayrı davadan karikatür ile ilgili olan davanın ilk duruşması yapıldı. Afrika Gazetesi’ndeki yayımlarla ilgili soruşturmayı yürüten Polis Müfettişi İsa Sevindik, Savcılığın ilk tanığı olarak dinlendi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık