koronavirusYasa dışı kararlara kim dur diyecek?

Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı, Yenidüzen'de Mert Özdağ'a Bakanlar Kurulu'nun üst kurulun kararlarını dikkate almama gibi bir şansı olmadığını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 8, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı, Yenidüzen’den Mert Özdağ’a Bakanlar Kurulu’nun üst kurulun kararlarını dikkate almama gibi bir şansı olmadığını söyledi. Peki şimdi ne olacak? Açıkça yasa dışı işler yapan Bakanlar Kurulu’na kim dur diyecek?

Bakanlar Kurulu açıkça yasaya aykırı işler yapıyor. Koronavirüsü bulaşıcı hastalık ilan etmesinin ardından kurulan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun dün aldığı kararlar yine dikkate alınmadı. Yenidüzen Gazetesi’nden Mert Özdağ’a konuşan Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı, “Üst Kurul’un kararlarının kesin olduğunu ifade ederek, hepsinin uygulanması gerektiğini kaydetti.

Dizdarlı, “Bakanlar Kurulu’nun (Üst Kurul’un kararlarından) istediğini onaylayıp,  istediğini reddetme lüksü yoktur” da diyerek, Bakanlar Kurulu’nun açıkça yasalara aykırı davrandığını da ifade etmiş oldu.

Peki şimdi ne olacak? Toplumun sağlığını oyuncak gibi elinde tutan Bakanlar Kurulu’nun bu yasa dışı adımlarına kim dur diyecek?

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde görev yapan Emine Kamiloğlu, Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararların ardından yaptığı açıklamada, dün, 16 maddelik bir karar aldıklarını ve oy birliği ile karar defterine geçirdiklerini ifade ederek, kendilerinin öneri yapmadıklarını, karar aldıklarını ve bu kararların tamamen insan sağlığı ile alakalı kararlar olduğunu ifade ederek, “ne oldu? Kocaman bir hiç” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık