AktüelGazedda'nın GündemiYarından itibaren geçişlerde aşılı kişilerden test talep edilmeyecek

Kıbrıs’ta karşılıklı geçişlerde yarından itibaren, tam aşılı kişilerden PCR veya hızlı test istenmeyecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ta karşılıklı geçişlerde yarından itibaren, tam aşılı kişilerden PCR veya hızlı test istenmeyecek.

Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi’nin 23 Eylül tarihli toplantısında epidemiyolojik durumu değerlendirerek, yarın sabah saat 08.00 itibarıyla tüm geçiş noktalarında Seviye 2 olan “turuncu seviyenin” uygulanması kararı aldığını duyurmuştu.

Turuncu seviye kurallarına göre, geçişlerde tam aşılı kişilerden koronavirüs (Kovid-19) testi istenmeyecek, aşı kartlarını gösteren kişiler sınırdan geçebilecek.

Aşısız kişiler PCR veya Antijen testini göstererek geçiş yapacak

Geçişlerde, aşılanmamış kişilerden ise 72 saatlik negatif hızlı test veya PCR testi istenecek.

Ancak aşısız 18 yaş altı öğrenciler ile Aşağı Pirgo’da (Kato Pyrgos) ikamet eden kişiler, 7 günlük hızlı negatif antijen testi veya PCR testi ile geçiş yapabilecekler.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık