koronavirus“Yarın kktc’ye son kez uçulacak!”

Başbakan Ersin Tatar, Sağlık Bakanlığı'nda koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu. Tatar'ın açıklaması şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Ersin Tatar, Sağlık Bakanlığı’nda koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu. Tatar’ın açıklaması şöyle:

Son aşamaya geliyoruz diye düşünüyoruz. Yurtdışından gelen yolcu sayısı azalmıştır. Tüm kapılar kapanmıştır. Bu bulaşmayı minimum seviyeye indirdiğimizi halkımız da biliyor. Yurt dışında ziyaret etmek maksadıyla gidip oralarda kalan vatandaşları geri getirmek, bizlerin sorumluluğuydu. Bine yakın insanımızı karantinada tutmak suretiyle, bu süreci de yavaş yavaş atlatıyoruz. Hem bilim kurulunun hem de koordinasyon konseyinin tavsiyeleri çerçevesinde yarın son uçak gelecek Britanya’dan. Yarından itibaren bu gidişe bir son demek durumundayız.

Karantinada kalan insanlara sağlık çalışanları ile birlikte gerekli ilgi ve hizmeti vermek kolay bir iş değildir. 7-8 Nisan’da gelecek vatandaşların karantina konusuna %100 uyum göstermesi ve aileleriyle karantina süreci sonunda buluşması gerekmektedir. Bu kadar fedakarlık, özveri, başarıdan sonra böyle bir riske girmek doğru olmaz.

Hükümetin yürüttüğü çalışmalarda; iç kaynaklarından yarattığı 30 milyon TL ile, koronavirüsüyle ilgili yapılan çalışmalara bu bütçeyi ayırdığını, yapılan çalışmalara böyle bir kaynağın da Sağlık Bakanlığı’nın emrine sunulduğunu hatırlatmak istiyorum.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık