koronavirusYarın akşam Lefkoşa’da araçlı eylem yapılacak

Karantinasız Girişlere Hayır Grubu Eylem Komitesi yarın akşam 19.00'da Lefkoşa Dereboyu'nda eylem yapma kararı aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 12, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Karantinasız Girişlere Hayır Grubu Eylem Komitesi yarın akşam 19.00’da Lefkoşa Dereboyu’nda eylem yapma kararı aldı. Yapılan açıklamada, altyapı hazırlıkları tamamlanmadan ve doğru kriterlere göre hareket edilmeden, ülkeye karantinasız girişlere izin verilmesinin protesto edileceği bildirildi. Açıklama şöyle:

Daha önceki basın bildirimizde bildirdiğimiz altyapı hazırlıkları yapılmadan ve doğru kriterlere göre hareket edilmeden, ülkeye karantinasız girişlere izin verilmesini protesto edeceğimiz eylem organize etmiş bulunuyoruz.

13 Temmuz saat 19.00’da Başbakanlık önünden, Dereboyu caddesi (Mehmet Akif ve Osman Paşa Caddeleri) üzerinden meclis önüne kadar araçlarımızla konvoy oluşturacağız. Covid 19 virüsünün sokakta olma ihtimalinden dolayı kimse aracından inmeyecek. Meclis önünde eylem bitecek. Küçük bir grup, sosyal mesafeye uyarak meclis önünde basın bildirisi okuyacak.

Karantinasız Girişlere Hayır Grubu Eylem Komitesi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık