AktüelGazeddapod“Yardım heyeti gibi paralel bir devlet olduğu sürece bu ülkede demokrasi olmaz”

CTP milletvekili Asım Akansoy ile sohbet… Hiçbir Yerden Haberler yeni bölümüyle yayında. Hasan Yıkıcı’nın hazırladığı Hiçbir Yerden Haberler podcastının bu bölümünde CTP milletvekili Asım Akansoy son dönemde gündemede olan gelişmelere, hükümetin dağılmasına, CTP içerisindeki son gelişmelere, federasyon meselesine ve Türkiye’nin müdahalelerine dair fikirlerini anlatıyor. Aynı zamanda bir podcast dinleyicisi olduğunu da öğrendiğimiz Akansoy, podcast ile tanışmasını ve takip ettiği programları da anlattı. Podcast ile tanışmak: Yeni teknolojilerin önemli bir unsuru Federasyona dair pratik süreçler iflas...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 13, 2019
Djumba Hotel & Cafe

CTP milletvekili Asım Akansoy ile sohbet…

Hiçbir Yerden Haberler yeni bölümüyle yayında. Hasan Yıkıcı’nın hazırladığı Hiçbir Yerden Haberler podcastının bu bölümünde CTP milletvekili Asım Akansoy son dönemde gündemede olan gelişmelere, hükümetin dağılmasına, CTP içerisindeki son gelişmelere, federasyon meselesine ve Türkiye’nin müdahalelerine dair fikirlerini anlatıyor.

Aynı zamanda bir podcast dinleyicisi olduğunu da öğrendiğimiz Akansoy, podcast ile tanışmasını ve takip ettiği programları da anlattı.

 • Podcast ile tanışmak: Yeni teknolojilerin önemli bir unsuru
 • Federasyona dair pratik süreçler iflas mı etti?
 • Bütünlüklü çözüm anlayışının sıkıntıları
 • CTP federasyondan uzaklaşıyor mu?
 • “Federasyon bir inşaa sürecidir”
 • CTP liderliğindeki KKTC vurgusu güçleniyor mu?
 • “Çözüm iradesini devre dışı bırakma adına 4’lü koalisyona müdahale yapıldığını ve düşürüldüğünü düşünüyorum.”
 • “Yardım heyeti gibi paralel bir devlet olduğu sürece bu ülkede demokrasi olmaz.”
 • “Gerçekleri konuşmamız lazım”
 • “Başkanlık rejimini dayatmaları çok kolay değil”
 • Niyazi Kızılyürek’in zaferi

Asım Akansoy: TC Koordinasyon Ofisi paralel devlet gibi – Hiçbir yerden haberler

CTP milletvekili Asım Akansoy ile gündemde olan siyasal gelişmeler, federasyon meselesi ve Kıbrıs’ın kuzeyin hal-i pür meali üzerine sohbet.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft