koronavirusYapılan test sayıları şişiriliyor mu?

Kıbrıs'ın kuzeyinde resmi kurumlardan verilen test sayıları birbirini tutmuyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 27, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın kuzeyinde resmi kurumlardan verilen test sayıları birbirini tutmuyor. kktc Başbakanlık Kriz Merkezi İletişim Başkanlığı’nın iki gün arayla verdiği toplam test sayıları kendi içinde tutarsızlıklar taşıyor.

kktc Başbakanlık Kriz Merkezi İletişim Başkanlığı, dün akşam açıklanan verilerde yapılan toplam test sayısını 645 olarak açıklamıştı. Öte yandan bugün yapılan açıklamada ise bugün toplam 179 test yapıldığı belirtilmişti.

Kriz Merkezi İletişim Başkanlığı hesabı tarafından paylaşılan infografikte yapılan toplam test sayısı 850 olarak belirtilmektedir.

Konuyla ilgili Erdoğan Garip, kişisel sosyal medya heabından yaptığı açıklamada, düne kadar toplam test sayısı 645 ise ve bugün toplam test sayısı 850’ye yükselmişse bugün yapılan test sayısı nasıl 179 olur diye sordu?

Garip paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Eğer bugün yapılan test sayısı 179 ise toplamda yapılan test sayısı neden 824 olarak açıklanmıyor?

Açıklama yaparken, hali hazırda gün içinde Bakan Pilli tarafından açıklanan 26 test neden gün sonu yapılan açıklamaya eklenmiyor?

Yoksa 26 test 102 diye açıklanan toplam test içerisinde aslında var mı?

Eğer böyleyse durum daha da vahimdir çünkü yapılan toplam test sayısı grafikte 850 olarak gösterilerek test sayısı şişiriliyor demektir.

Benim gibi matematikten anlamayan bir insan bile 4 işlemi becerdiği için bu işi çözebiliyor.

Basiretsizsiniz.

2 ile 2’yi bile toplayamıyorsunuz.

Tam da en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde tek bir ağızdan açıklama bile yapamıyorsunuz.

Yeter!

İşte tam da bu yüzden #DerhalKrizMerkezi kurulsun diyoruz!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık