AktüelEkolojiYangın kontrol altında – Video/Foto

Saat 16:00: Kantara dağlık alanda çıkan orman yangını kontrol altına alındığı açıklandı. Kantara’da bugün öğleden sonra henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın gençlik kampı yakınlarında çıktı. Yangını söndürmek için bölgede arazi aracı olan tüm vatandaşların yangın alanına gitmesi çağrısı yapılmakta. Ardahan muhtarı İsmail Çavdar sosyal medyadan yangın görüntülerini paylaştı: İSKELE BELEDİYESİ SU TANKERLERİNİ YANGIN BÖLGESİNE SEVK ETTİ Kantara’da, verici antenlerin güney batı kısmındaki ormanlık arazide, henüz tespit edilemeyen sebepten ötürü çıkan yangına ekiplerin müdahalesi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Saat 16:00: Kantara dağlık alanda çıkan orman yangını kontrol altına alındığı açıklandı.

Kantara’da bugün öğleden sonra henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

Yangın gençlik kampı yakınlarında çıktı.

Yangını söndürmek için bölgede arazi aracı olan tüm vatandaşların yangın alanına gitmesi çağrısı yapılmakta.

Image may contain: tree, sky, plant, cloud, outdoor and nature

Image may contain: sky, mountain, cloud, tree, fire, plant, outdoor and nature

Ardahan muhtarı İsmail Çavdar sosyal medyadan yangın görüntülerini paylaştı:

İSKELE BELEDİYESİ SU TANKERLERİNİ YANGIN BÖLGESİNE SEVK ETTİ 
Kantara’da, verici antenlerin güney batı kısmındaki ormanlık arazide, henüz tespit edilemeyen sebepten ötürü çıkan yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor.

İskele Belediyesi de olay yerine iki adet su tankerini yolladı. Su tankerine sahip olan herkesin de yangına müdahale çalışmalarına katkı koyması önemle rica olunur.

BRT yangın yerinden video yayınladı:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft