AktüelEkolojiYangın için Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yardım talep edildi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamda, Kalavaç Alevkayası civarında çıkan yangının yarattığı risk nedeniyle BM ve Kıbrıs Cumhuriyeti'nden destek talep edildiğini ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 5, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Alevkayası ile Beyköy arasındaki dağlık alanda yangın çıktı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yangının söndürülmesi için Kıbrıs Cumhuriyeti’nden 3 hava aracının destek vereceğini açıkladı.

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, bugün saat 14.20’de Alevkaya- Beyköy arasındaki dağlık alanda henüz tespit edilemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangına müdahale sürüyor.

Yangının söndürülmesi için itfaiye, sivil savunma, orman dairesi ekipleri yanında çevre halkının da destek verdiği belirtildi.

Özersay, BM aracılığıyla güneyden yardım istediklerini açıkladı

Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, Alevkayası civarında çıkan yangının yarattığı riski de dikkate alarak Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile istişare halinde Birleşmiş Milletler kanalıyla Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yangın söndürme konusunda havadan destek talep ettiklerini kaydetti.

Özersay, “Üç hava aracı ile yangının söndürülmesine destek verileceği yanıtı tarafımıza iletildi. Bu gibi konularda iki taraf arasında işbirliği yapılmasının önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık