AktüelGazedda'nın Gündemi“Yalan ve iftiranızda boğulacaksınız”

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, piyasaya yeni tedarikçi firmaların girmesinin gerekliliğine işaret ettiği açıklamasına yönelik gelen iddialara yanıt vererek, "Yalan ve iftiranızda boğulacaksınız” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, piyasaya yeni tedarikçi firmaların girmesinin gerekliliğine işaret ettiği açıklamasına yönelik gelen iddialara yanıt vererek, “Yalan ve iftiranızda boğulacaksınız” dedi.

Arıklı, son birkaç aydır ülkeye yakıt ve gaz tedarik eden iki firma ile resmen kavga ettiklerini belirterek, “Böyle stratejik üründe devlet 2 firmanın oyuncağı olamaz olmamalı dedik. Devletin bir aktör olarak piyasaya müdahalesi şart dedik. Ayrıca rekabet ortamını oluşturmak için piyasaya yeni tedarikçi firmaların girmesinin gerekliliğine işaret ettim” ifadelerini kullandı.

Bugün bir internet gazetesi (e.n. Özgür Gazete) ve Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı’nın bu firmanın iş insanı Halil Falyalı’ya ait olduğunu iddia etmelerine işaret eden Arıklı, bu sabah konuyu araştırdığını ve Falyalı’nın bu izni 2010 yılında aldığını bildirdi.

Bakan Arıklı, Falyalı’nın 2014 yılında da gerekli ruhsatları aldığını ancak 7 senedir herhangi bir işlem yapmadığını ifade ederek, “Ben acil piyasaya müdahaleden bahsediyorum… Yalan ve iftiranızda boğulacaksınız…” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık