AktüelEkonomi PolitikYakıt teklifinde bulunan firmanın evrakları sahte çıktı

Kıb-Tek’in ihtiyaç duyduğu yakıt için teklif veren firmanın evrakları sahte çıktığı iddia edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıb-Tek’in ihtiyaç duyduğu yakıt için teklif veren firmanın evrakları sahte çıktığı iddia edildi. GazeddaKıbrıs’ın elde ettiği belgelere göre, Kıb-Tek’in açtığı 220 bin tonluk yakıt ihalesine teklif veren firmanın sunduğu evrakların sahte olduğu belirilendi. 

KIB-TEK yakıt ihalesine 14 dolar teklif veren Wideline Reklam Hizmetleri LTD’in Türkiye bağlantılı Taşeron Firması AYAD Petrol Limited Şirketi’ne TOTAL-TOTSA Rafineriden petrol alınmış gibi ve USICHEM gemisinin sahte kiralama evraklarını beyan ederek spekülatif fiyat veren firmanın, sunulan evraklarda belirtilen Rafineri Opsiyon belgesi ve Gemi kira sözleşmelerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

Wideline Reklam Hiz. LTD adı altında hizmet veren firmanın USICHEM adlı gemiyle yakıt transferi yapacağı iddiasına, geminin ait olduğu Densa Tanker işletmeciliği Şirketi’nden  yalanlama geldi. Kıb-Tek’e gönderilen yazıda, USICHEM isimli geminin Densa Tanker İşletmeciliği’ne ait olduğu ve şirketin bahsi geçen ihaleye teklif vermediği belirtildi.

Öte yandan bahsi geçen ihale ile ilgili olarak şirketin firma bilgilerini talep ettiği de belirlenirken, gemiyi ihalede kullanan firma hakkında yasal işlem başlatılacağı da kaydedildi.

Arıklı ve Erdoğan bilgi sahibi

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bir diğer iddia ise, evraklarda sahtecilik yapılmasıyla alakalı olarak Kıb-Tek Müdürü Gürcan Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Çete ve Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın da bilgi sahibi olduğu yönünde.

Edinilen bilgide, yetkililerin defalarca uyarılmasına rağmen ilgili ihale şartlarını değiştirmedikleri için uygunsuz kişi ve firmanın ihaleye katılmasına neden olduğu belirtildi. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık