koronavirusYakın Doğu Koleji öğretmenlerini okula çağırdı!

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlara rağmen, Yakın Doğu Koleji yönetiminin, Girne’de yaşayan öğretmenlerini okula çağırdığı öğrenildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlara rağmen, Yakın Doğu Koleji yönetiminin, Girne’de yaşayan öğretmenlerini okula çağırdığı öğrenildi.

Suat Günsel’in sahibi olduğu Yakın Doğu Koleji, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kararlara yine uymadı. GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, Yakın Doğu Koleji’nde görev yapan Girneli öğretmenlerin dün akşam taraflarına verilen bilgiyle okula çağrıldığı ve bu sabah, yasağa rağmen Lefkoşa’daki görev yerlerine götürüldükleri öğrenildi.

Öte yandan, Yakın Doğu Koleji’nin bu sabah öğrenciler için Girne’den otobüs kaldırmadığı da öğrenilirken, bazı Girneli öğrencilerin kendi imkanlarıyla okula geldiği belirlendi. Edinilen bilgide, Yakın Doğu Koleji yönetiminin velilere yaptığı bilgilendirmede, kendi imkanlarıyla okula gelen öğrencileri geri çevirmeyeceğini bildirdiği de kaydedildi.

Bilindiği üzere, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi 23 Ocak tarihinde yayımladığı kararlarında, Girne bölgesinde yaşayan öğretmenlerin okula gitmesini yasaklamıştı. Karar şöyle:

Çatalköy-Karşıyaka arasındaki bölgede bulunan özel ve devlet okullarında alınacak bir sonraki karara kadar yüz yüze eğitimin (dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetleri dahil)  durdurularak, online eğitime geçilmesi uygun görülmüştür. Bu bölge dışında bulunan okulların 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime (dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetleri dahil) geçmeleri uygun görülmüştür. Ancak Çatalköy-Karşıya bölgesinde ikamet edip eğitim ve çalışmak amacıyla başka bölgelere giden öğrenci ve öğretmenlerin bir sonraki karara kadar eğitim kurumlarına gitmeleri ve çalışmaları uygun görülmemiştir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık