koronavirusWuhan’da vahşi hayvan tüketimi resmen yasaklandı

Koronavirüs pandemisinin merkez üssü olan Wuhan'daki yetkililer, vahşi hayvanların yenilmesini resmen yasakladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 21, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Koronavirüs pandemisinin merkez üssü olan Wuhan’daki yetkililer, vahşi hayvanların yenilmesini resmen yasakladı.

Çin kentindeki yerel yönetim Çarşamba günü yaptığı açıklamada, tüketim yasağı ile birlikte, Wuhan’ın “bilimsel araştırma, nüfus düzenlemesi, salgın hastalıkların izlenmesi ve diğer özel durumlar” hariç olmak üzere neredeyse tüm vahşi hayvan avlarının yasaklanmasıyla birlikte, şehrin bir ”yaban hayat sığınağı” haline geleceğini söyledi.

CBS’in haberine göre, yasağın bir parçası olarak, şehirde, tüm vahşi hayvanların yetiştirilmesi konusunda sıkı kontroller getirildi ve yiyecek için vahşi hayvan yetiştirilmesi yasaklandı.

Çin’in Hubei eyaletinde 11 milyon kişilik bir şehir olan Wuhan, geçen yılın sonlarında Covid-19’in ilk vakalarını görüldüğü yerdi.

Pandeminin kökenleri hala araştırılıyor ancak şüpheli kaynaklardan biri, canlı kurt yavruları, altın Ağustos böcekleri ve Akrepler dahil olmak üzere 30’dan fazla hayvan türü satan canlı bir hayvan bölümünü içeren şehirdeki Huanan Deniz Ürünleri Toptan Pazarı…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık