AktüelMüzikYaşamWalkman 40 yaşında

İlk olarak 1 Temmuz ’79 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunulan ve müzik dinleme pratiğinde köklü bir değişim yaratan Walkman kırkıncı yaşını kutluyor. Sony’nin müzik sektöründe taşları yerinden oynattığı cihazın en önemli özelliği müziğin mekandan ve zamandan bağımsız olarak kişiselleşmesi ve bireyin bulunduğu ortam ne olursa olsun istediği şarkıyı yanında taşıyabilmesiydi. Kaset formatıyla başlayan Walkman günümüze dek birçok format değişikliğine uğramasına ve iPod gibi daha güçlü rakipler karşısında zorlanmasına rağmen varlığını sürdürmeyi başardı. Walkman’in kırk yıllık yolculuğuna...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İlk olarak 1 Temmuz ’79 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunulan ve müzik dinleme pratiğinde köklü bir değişim yaratan Walkman kırkıncı yaşını kutluyor.

Sony’nin müzik sektöründe taşları yerinden oynattığı cihazın en önemli özelliği müziğin mekandan ve zamandan bağımsız olarak kişiselleşmesi ve bireyin bulunduğu ortam ne olursa olsun istediği şarkıyı yanında taşıyabilmesiydi.

Kaset formatıyla başlayan Walkman günümüze dek birçok format değişikliğine uğramasına ve iPod gibi daha güçlü rakipler karşısında zorlanmasına rağmen varlığını sürdürmeyi başardı.

Walkman’in kırk yıllık yolculuğuna ilişkin video hemen aşağıda.

– YouTube

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

 

 

Kaynak: Backtothesound

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık