AktüelMüzikYaşamWalkman 40 yaşında

İlk olarak 1 Temmuz ’79 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunulan ve müzik dinleme pratiğinde köklü bir değişim yaratan Walkman kırkıncı yaşını kutluyor. Sony’nin müzik sektöründe taşları yerinden oynattığı cihazın en önemli özelliği müziğin mekandan ve zamandan bağımsız olarak kişiselleşmesi ve bireyin bulunduğu ortam ne olursa olsun istediği şarkıyı yanında taşıyabilmesiydi. Kaset formatıyla başlayan Walkman günümüze dek birçok format değişikliğine uğramasına ve iPod gibi daha güçlü rakipler karşısında zorlanmasına rağmen varlığını sürdürmeyi başardı. Walkman’in kırk yıllık yolculuğuna...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

İlk olarak 1 Temmuz ’79 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunulan ve müzik dinleme pratiğinde köklü bir değişim yaratan Walkman kırkıncı yaşını kutluyor.

Sony’nin müzik sektöründe taşları yerinden oynattığı cihazın en önemli özelliği müziğin mekandan ve zamandan bağımsız olarak kişiselleşmesi ve bireyin bulunduğu ortam ne olursa olsun istediği şarkıyı yanında taşıyabilmesiydi.

Kaset formatıyla başlayan Walkman günümüze dek birçok format değişikliğine uğramasına ve iPod gibi daha güçlü rakipler karşısında zorlanmasına rağmen varlığını sürdürmeyi başardı.

Walkman’in kırk yıllık yolculuğuna ilişkin video hemen aşağıda.

WALKMAN® 40TH ANNIVERSARY MOVIE

Over its 40years of history, WALKMAN® has challenged to bring new ways to listen to music anywhere anytime. With each challenge, came an evolution in design. Watch the video and discover your favorite WALKMAN®.

 

 

Kaynak: Backtothesound

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft