koronavirusVirüsün istatistiksel haritasını çıkarmak için Baf’ta test yapılacak

Baf, yarın temsili demografik örnek sağlamak için istatistiksel modele dayanarak koronavirüs testine başlayacak.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Baf, yarın temsili demografik örnek sağlamak için istatistiksel modele dayanarak koronavirüs testine başlayacak.

Baf Belediyesi’nin işbirliği ve Sağlık Bakanlığı’nın kararı ile toplumdaki koronavirüs salgınının daha net bir resmini elde edebilmek için bin kişi test edileceği duyuruldu.

Philenews’ün haberine göre, Baf ve Aradippou’da yüksek sayıda kayıtlı Covid-19 vakası bulunduğundan, Sağlık Bakanlığı’nın toplumdaki bulaşmayı değerlendirmek için daha fazla, hedefli testlere karar vermesine yol açtığı kaydedildi.

Test edilecek kişilerle telefonla temasa geçileceği ve örnek almak için kurulacak mobil ünitelere gitmeleri için tarih verileceği bildirilen açıklamada, testlerin maliyetinin devlet, yerel yönetimler, Ticaret Odası ve Otelciler Derneği’nin Baf Şubesi tarafından karşılanacağı belirtildi.

Belediye Başkanı, çalışanlarını test etme maliyetini karşılamak için hala faaliyette olan işletmelere başvurdu. Yapılan açıklamada, bankalar, süpermarketler, pastaneler, kiosklar ve teslimat hizmetlerinin hala faaliyet gösterdikleri ve krizden çok az zarar gördükleri için “ellerinin ceplerine gitmesi” gerektiği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık