AktüelMedya Odası“Vilayetleştirme sürecinde bir adım daha atılacak”

Faiz Sucuoğlu, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Ercan Havaalanı’nın “iç hatlar kapsamına alınması” konusunu görüştüklerini belirterek, “bu konuda ciddi bir çalışma var” dedi.
Gazedda KıbrısOcak 17, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Faiz Sucuoğlu, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Ercan Havaalanı’nın “iç hatlar kapsamına alınması” konusunu görüştüklerini belirterek, “bu konuda ciddi bir çalışma var” dedi. Başbakanın söylemleri üzerine açıklama yapan eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise, “Ercan’ı iç hat yapacak ve vilayetleştirme sürecinde bir adım daha atacak diye sevinecek halimiz mi var?” dedi.

Faiz Sucuoğlu, Ankara temasları sırasında AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve Ercan Havaalanı’nın “iç hatlar kapsamına alınması” konusunu görüştüklerini, bu konuda ciddi bir çalışma olduğunu söyledi.

Kıbrıs Genç TV’de Nazar Erişkin’in sunduğu “Bugüne Dair” programına konuk olan Sucuoğlu, “Binali Bey uzun süre Ulaştırma Bakanlığı yapmış bir isim. Kendisi de ‘bu işi çözmek gerekiyor’ dedi” ifadelerini kullandı.

Sevinecek halimiz mi var?

Başbakanın söylemleri üzerine açıklama yapan eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Ercan’ı iç hat yapacak ve vilayetleştirme sürecinde bir adım daha atacak diye sevinecek halimiz mi var?” dedi.

Akıncı’nın açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı seçimimize tarihimizdeki en ağır müdahaleyi yapan, hiç bir hukuki dayanağı olmadan keyfi kararlarla sakıncalı addettiği insanlarımızı hava alanlarından geri çeviren antidemokratik anlayış, Selahattin Demirtaş’ın yanısıra, Osman Kavala’yı yine haksız yere hapiste tutmaya devam ediyor. Bu gidişle Türkiye’yi Avrupa kurumlarından tümüyle dışlanma noktasına hızla yaklaştırmakta olan bir yönetim, Ercan’ı iç hat yapacak ve vilayetleştirme sürecinde bir adım daha atacak diye sevinecek halimiz mi var?”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık