AktüelGazedda'nın GündemiVideo Haber: Derinya’da olay çıktı!

Derinya bölgesinde 100’e yakın Kıbrıslırum saldırgan, taşkınlık yaptıkları sırada havai fişek atarak ara bölgede yangın çıkardı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Derinya bölgesinde 100’e yakın Kıbrıslırum saldırgan, taşkınlık yaptıkları sırada havai fişek atarak ara bölgede yangın çıkardı.

Maraş kökenli bir grup Kıbrıslı Rum Derinya Barikatı’nın güneyinde eylem yaptı. Eylemde ara bölgeye atılan fişekler nedeniyle yangın çıktı.

Derinya bölgesinde, bu akşam saat 19.40 sıralarında, barikat yakınlarında toplanan yaklaşık 100 kadar Kıbrıslırum eylemci, taşkınlık yaptıktan sonra havai fişek atarak eylemlerine devam etti.

Polis Basın Subaylığı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu akşam saat 19:40 sıralarında, Derinya Bölgesinde, barikat yakınlarında toplanan yaklaşık 100 kadar Kıbrıslırum eylemci, taşkınlık yaptıktan sonra havai fişek atarak eylemlerine devam etmişlerdir.

Atılan havai fişeklerden iki tanesinin ara bölgeye düşmesi sonucu ara bölgedeki arazide yangın meydana geldi. Yangın ara bölgede halen devam ediyor. Derinya Kara Geçiş kapısında gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık