AktüelEkonomi PolitikPolitikaVicdani Ret davası: Askeri mahkeme süreci başladı

2011 yılında seferberliğe gitmeyi redden ve vicdani reddini açıklayan Murat Kanatlı’nın davası bugün askeri mahkemede görülmeye devam etti. Bugün görüşülen dava 11 Ekim tarihine ertelendi. 11 Ekim tarihli duruşmada karar açıklanma olasılığı yüksek. Kanatlı, hükümetteki siyasi partilerin programında vicdani ret hakkının olmasına rağmen, göz göre göre bir insan hakkı ihlaline daha gidildiğini belirterek, sorumluluğun siyasi partilerde olduğunu vurguladı. Vicdani retçi Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı’nın davaları ise 18 Ekim’de görüşülecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

2011 yılında seferberliğe gitmeyi redden ve vicdani reddini açıklayan Murat Kanatlı’nın davası bugün askeri mahkemede görülmeye devam etti.

Bugün görüşülen dava 11 Ekim tarihine ertelendi. 11 Ekim tarihli duruşmada karar açıklanma olasılığı yüksek.

Kanatlı, hükümetteki siyasi partilerin programında vicdani ret hakkının olmasına rağmen, göz göre göre bir insan hakkı ihlaline daha gidildiğini belirterek, sorumluluğun siyasi partilerde olduğunu vurguladı.

Vicdani retçi Halil Karapaşaoğlu ve Haluk Selam Tufanlı’nın davaları ise 18 Ekim’de görüşülecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık