AktüelEkonomi Politik“Vergi olmayan bir hizmete vergi eklendiğinde o hizmet pahalılaşır”

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği yayımladığı basın açıklamasıyla, internette zammı iddiaları ile ilgili söylentileri değerlendirdi. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İnternet Servis Sağlayıcıları Birliği yayımladığı basın açıklamasıyla, internette zammı iddiaları ile ilgili söylentileri değerlendirdi. Açıklama şöyle:

Bakanlarımızın farklı iletişim kanallarından yapmış oldukları açıklamalarda “İnternet” ve/veya “İnternet Ücretlerine” zam çalışması olmadığını söylüyorlar.

Fakat Maliye Bakanımızın açıklamasında da açıkça belirtilmiş olduğu üzere Özel Hizmetler İletişim Vergisi kapsamına İnternet Servis Sağlayıcılarının da alınacağı söyleniyor.

Şu anda İnternet Servis Sağlayıcılarının sağladığı İnternet hizmeti için böyle bir vergi bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki İnternet hizmetine bugüne kadar olmayan yeni bir vergi uygulaması olacak. Bir başka deyişle İnternet hizmetinin fiyatının üzerine KDV eklendiği gibi yeni ve hiç daha önce olmayan bir vergi daha eklenmiş olacak.

Üstüne üstlük bu verginin %30 olacağından bahsediliyor. Vergi olmayan bir hizmete vergi eklendiğinde o hizmet pahalılaşır. Gün gelir de vergi uygulaması yapılırsa yanlış bir anlaşılmaya mahal vermemesi açısından buraya bir not düşelim.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık