AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaVenezuela, ABD ile diplomatik ve politik ilişkilerini sonlandırdı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkesinin ABD ile diplomatik ve politik ilişkilerini sonlandırdığını açıkladı. Halka seslenen Maduro, ABD ile diplomatik ilişkileri bitirme kararı verdiklerini açıkladı. Maduro, Venezuela’daki ABD’li diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 72 saat verdiğini duyurdu. Başkent Caracas’taki Miraflores Başkanlık Sarayı’nda konuşma yapan Maduro’nun açıklamaları şöyle: Bu, ABD hükümetinin ve Venezuela’yı bir iç savaşa, şiddetli bir çatışmaya sürüklemek isteyen ve ABD’de iktidarı alan aşırılıkçıların muazzam sorumsuzluğudur. “ÇOK İLERİ GİTTİLER” Çok ileri gittiler. ABD’nin emperyalist hükümeti ile...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 24, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkesinin ABD ile diplomatik ve politik ilişkilerini sonlandırdığını açıkladı.

Halka seslenen Maduro, ABD ile diplomatik ilişkileri bitirme kararı verdiklerini açıkladı.

Maduro, Venezuela’daki ABD’li diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 72 saat verdiğini duyurdu.

Başkent Caracas’taki Miraflores Başkanlık Sarayı’nda konuşma yapan Maduro’nun açıklamaları şöyle:

Bu, ABD hükümetinin ve Venezuela’yı bir iç savaşa, şiddetli bir çatışmaya sürüklemek isteyen ve ABD’de iktidarı alan aşırılıkçıların muazzam sorumsuzluğudur.

“ÇOK İLERİ GİTTİLER”

Çok ileri gittiler. ABD’nin emperyalist hükümeti ile tüm diplomatik ve siyasi ilişkileri kesme kararı aldım. Dışarı! Hepsi gidebilir.

Venezuela’yı Washington’dan yönetmeyi amaçlıyorlar. Washington’un emirlerini yerine getiren bir kukla hükümet istiyor musunuz?

Venezuela’yı Bogota’dan yönetmek istiyorlar. Kendimizi oligarşinin köleleri haline getirecek miyiz?

“NE DARBE NE MÜDAHALECİLİK”

Venezuela saygındır. Ne darbe ne müdahalecilik. Venezuela barış ve ilerleme istiyor.

Venezuela’nın önünde zorlu işler var. Ekonomik toparlanma işi. Elbette Venezuela’nın toparlanmasını, büyümesini ve refahını istemiyorlar. Bu bizim için büyük bir görev.

2019 yılını iyi yönetmeyi sağlamalıyız. Büyümeyi refahla, eşitlikle ve toplumsal yatırımla sağlamalıyız.

“ABD İMPARATORLUĞUNA GÜVENMEYİN”

Gringo (ABD) imparatorluğuna güvenmeyin. Onların çıkarlarını yöneten şey Venezuela’nın petrolüne, gazına ve altınına olan arzularıdır. Bunlar size ait değil, bunlar Venezuela’nın egemen halkına ait.”

“VENEZUELA MİLLİ ORDUSU ANAYASAYI VE EGEMENLİĞİ SAVUNACAK”

Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino, Venezuela milli ordusunun ülkenin anayasasını ve milli egemenliğini savunacağını belirterek, ‘dayatılan bir devlet başkanını’ kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık