AktüelEkolojiPolitika“Vegan bir yaşam mümkün”

Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü söyleşisi, 4 Ekim Cuma akşamı Sivil Alan'da gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü söyleşisi, 4 Ekim Cuma akşamı Sivil Alan’da gerçekleştirildi.

Vegan İnisiyatif tarafından organize edilen söyleşiye, Türkiye’de yıllardır hayvan özgürleşmesi mücadelesi veren, Zülal Kalkandelen konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta Zülal Kalkandelen tarihsel süreç içerisinde insan ve insan topluluklarının gelişimini ve et tüketimi ile kurdukları ilişkiyi, vegan olmanın etik, politik ve sağlık açısından ne anlam taşıdığını ve günümüzde vegan olmanın öneminden bahsetti.

Katılımcıların soruları ile de zenginleşen akşamda, iklim değişikliği, vegan bir yaşamın nasıl sürdürülebileceği, insanın alışkanlıklarından vazgeçmesinin zorlukları ve vegan aktivizm hakkında da konuşuldu.

Konferansın ses kaydı önümüzdeki günlerde V Noktası podcast programından paylaşılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft