AktüelEkolojiPolitika“Vegan bir yaşam mümkün”

Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü söyleşisi, 4 Ekim Cuma akşamı Sivil Alan'da gerçekleştirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 6, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Vegan Devrimi ve Hayvan Özgürlüğü söyleşisi, 4 Ekim Cuma akşamı Sivil Alan’da gerçekleştirildi.

Vegan İnisiyatif tarafından organize edilen söyleşiye, Türkiye’de yıllardır hayvan özgürleşmesi mücadelesi veren, Zülal Kalkandelen konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta Zülal Kalkandelen tarihsel süreç içerisinde insan ve insan topluluklarının gelişimini ve et tüketimi ile kurdukları ilişkiyi, vegan olmanın etik, politik ve sağlık açısından ne anlam taşıdığını ve günümüzde vegan olmanın öneminden bahsetti.

Katılımcıların soruları ile de zenginleşen akşamda, iklim değişikliği, vegan bir yaşamın nasıl sürdürülebileceği, insanın alışkanlıklarından vazgeçmesinin zorlukları ve vegan aktivizm hakkında da konuşuldu.

Konferansın ses kaydı önümüzdeki günlerde V Noktası podcast programından paylaşılacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık