AktüelKıbrıs SorunuTemasVe Barbaros 9’uncu parselde

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Barbaros Sismik Araştırma Gemisi, pazar gününden itibaren Limasol Αğrotur’dan 30 deniz mili uzaklıkta, Güney Kıbrıs’ın ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölge içerisindeki 9’uncu parsel içerisine girdi.

Fileleftheros gazetesi, Barbaros gemisine, destek gemisi “TANUX-1” in de eşlik ettiğini yazdı.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilan ettiği “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki 9’uncu parselin araştırma hakkının ENI-KOGAS’a ait olduğunu anımsatan gazete, Barbaros’un son 48 saat içerisindeki rotası ve hızından, Güney Kıbrıs’ın “MEB”i içerisinde sismik araştırmalara başladığını gösterdiğini kaydetti.

Gazete, Türkiye’nin geçen cuma günü, sismik araştırmalar yapmak için, Kıbrıs’ın güney deniz bölgesini, dört ay dönem için bağladığı ve Navtex yayımladığını da hatırlattı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©