AktüelKıbrıs SorunuTemasVe Barbaros 9’uncu parselde

Barbaros Sismik Araştırma Gemisi, pazar gününden itibaren Limasol Αğrotur’dan 30 deniz mili uzaklıkta, Güney Kıbrıs’ın ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölge içerisindeki 9’uncu parsel içerisine girdi. Fileleftheros gazetesi, Barbaros gemisine, destek gemisi “TANUX-1” in de eşlik ettiğini yazdı. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilan ettiği “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki 9’uncu parselin araştırma hakkının ENI-KOGAS’a ait olduğunu anımsatan gazete, Barbaros’un son 48 saat içerisindeki rotası ve hızından, Güney Kıbrıs’ın “MEB”i içerisinde sismik araştırmalara başladığını gösterdiğini kaydetti. Gazete, Türkiye’nin geçen cuma günü,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Barbaros Sismik Araştırma Gemisi, pazar gününden itibaren Limasol Αğrotur’dan 30 deniz mili uzaklıkta, Güney Kıbrıs’ın ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölge içerisindeki 9’uncu parsel içerisine girdi.

Fileleftheros gazetesi, Barbaros gemisine, destek gemisi “TANUX-1” in de eşlik ettiğini yazdı.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin ilan ettiği “Münhasır Ekonomik Bölge” içerisindeki 9’uncu parselin araştırma hakkının ENI-KOGAS’a ait olduğunu anımsatan gazete, Barbaros’un son 48 saat içerisindeki rotası ve hızından, Güney Kıbrıs’ın “MEB”i içerisinde sismik araştırmalara başladığını gösterdiğini kaydetti.

Gazete, Türkiye’nin geçen cuma günü, sismik araştırmalar yapmak için, Kıbrıs’ın güney deniz bölgesini, dört ay dönem için bağladığı ve Navtex yayımladığını da hatırlattı.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık