AktüelGazedda'nın GündemiVatandaş eyleme, Özersay adaylığını açıklamaya hazırlanıyor

Vatandaşlar Çarşamba günü 'devlet'in uyguladığı zamları protesto etmeye hazırlanırken, hükümetin iki numarası Kudret Özersay'ın ise Cumhurbaşkanlığı için adaylık açıklayacağı öğrenildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 6, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Vatandaşlar Çarşamba günü ‘devlet’in uyguladığı zamları protesto etmeye hazırlanırken, hükümetin iki numarası Kudret Özersay’ın ise Cumhurbaşkanlığı için adaylık açıklayacağı öğrenildi.

Halk, Çarşamba günü sokağa inmeye hazırlanıyor. ‘Devlet’in bitmek bilmeyen zamlarına dur demek için kendiliğinden örgütlenen halk hareketi saat 18.00’de başlayacak.

Halkın taleplerini dinleme ve çözüm üretme vaadiyle hükümete kadar gelen Halkın Partisi Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ise aynı günde Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayacak.

Kıbrıs Postası’nın haberine göre Birinci Boyut’a açıklamada bulunan Halkın Partisi Milletvekili Mesut Genç, Halkın Partisi’nin cumhurbaşkanı adayını bu akşamki kuruluş yıldönümünde değil 8 Ocak Çarşamba günü açıklayacağını söyledi.

Genç, açıklamasında şunları kaydetti:

“Halkın Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili sürprizi bu akşamki kuruluş yıldönümümüzde değil Çarşamba günü olacak. Bugün kuruluş yıldönümümüz yarın da cumhurbaşkanlığı gündem maddesi ile ilgili Parti Meclisimizi toplayacağız.”

Halkın taleplerine kulak asmayan ve kariyerine yönelik icraatlar yapan Kudret Özersay’a halkın vereceği tepki ise ilerleyen günlerde belli olacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft