AktüelYüzleşmeVasiliou: Kıbrıslıtürk üyeler komiteye katılım göstermiyor

İki Toplumlu Kültür Komitesi’nin Kıbrıslırum Eş Başkanı Androulla Vasiliou, komitenin Kıbrıslıtürk üyelerinin toplantılara katılmadığını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 22, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

İki Toplumlu Kültür  Komitesi’nin Kıbrıslırum Eş Başkanı Androulla Vasiliou, komitenin Kıbrıslıtürk üyelerinin toplantılara katılmadığını söyledi.

Kıbrıs Haber Ajansı’na konuşan Vasilou, eski üyelerin istifasının ardından komiteye yeni üyelerin atandığını ancak toplantılara katılım göstermediklerini kaydetti.

Kıbrıslıtürk üyelerin toplantılara katılmamakla birlikte, Kıbrıslırum üyelerin öneri sunmasına rağmen kendi tekliflerini de sunmadıklarını ifade ederek, komitenin karar alabilmesi için genel oturumun gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti ve bunun şimdiye kadar yapılamadığını söyledi.

Kıbrıslıtürk eş başkanı ile bir kez online toplantı gerçekleştirdiklerini, birkaç ay önce de yine eksik katılımlı sözde online genel oturum yaptıklarını anlatan Vasilou, tüm Kıbrıslırum üyelerin katılım göstermesine karşın sadece 3 Kıbrıslıtürk üyenin toplantıya katıldığını kaydetti.

Kıbrıslı Türk üyelerin birkaç gün içerisinde kendi önerilerini sunacaklarını söylemelerine rağmen üzerinden aylar geçtiğini ve hala öneri gelmediğini de sözlerine ekleyen Vasiliou, “Bu sadece bizim komitenin yaşadığı bir sorun değil, iki toplumlu teknik komitelerin genelinde aynı durumun yaşandığını sanıyorum, işbirliği yapmak istemiyorlar.” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık